| Ioooaaannnaaa a întrebat:

Buna,am o problema cu microfonul si nu inteleg de ce nu merge..ciudat este faptul ca boxele mele merg numai la mufa roz si din cate stiu eu, acolo este pentru microfon ...Am incercat 3 microfoane pana acum,si toate aveau aceeasi problema,anume ca se aude numai bazait atunci cand il pornesc si il bag la mufa verde, pentru ca altfel nu ar merge nici boxele...am incercat mai multe metode.dar chiar nu stiu ce sa fac..ma puteti ajuta va rog? Dau funda pentru raspunsul ajutatorbig grin

6 răspunsuri:
| d3men7zel a răspuns:

Umbla in setarile audio din pc la propriety si bifeaza casuta unde scrie microfone tongue funda?

| Ioooaaannnaaa explică (pentru d3men7zel):

Am incercat si nu merge happy, multumesc oricum.

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Nu inteleg de ce ai inversat mufele...de ce nu merg boxele in mufa verde, si microfonul in cea roz? ce calc ai?

| Ioooaaannnaaa explică (pentru JustMeAndMyWorld):

Pai unitatea este Digital multimedia computer iar ecranul LG deci Lg este marca. am incercat sa bag si in mufa verde boxele dar nu merge..acum mi-am luat alta pereche de casti cu microfon si tot aceeasi problema o am se aude bazait si cand dau call pe messenger zice ca nu imi poate detecta vocea

| Ioooaaannnaaa explică (pentru JustMeAndMyWorld):

Unde pot vedea daca placa audio este setata la 5.1 on board? pentru ca unii zic ca asta ar putea fi cauza de exemplu:Sa nu fie setat la 5.1
Nici mie nu-mi merge microfonul daca setez placa audio on board (cmi9761A) la 5.1

| JustMeAndMyWorld a răspuns (pentru Ioooaaannnaaa):

Asta nu mai stiu big grin, scuze...