| fatacucerceiroz a întrebat:

Buna am o problema, mi-am scapat telefonul in apa si acum nu mai merge sonorul si cand sun pe cineva sau ma suna cineva nu se aude nimic cand vorbesc cu peroana respectiva... ma ajutati va rogg... Funda

3 răspunsuri:
| DyaElla a răspuns:

O singura solutie, daca asta nu merge poti sa-l arunci
Il dezasamblezi. Ii desfaci fiecare piesa si o pui la uscat. A intrat apa in el, doar asa il mai faci sa-si revina, daca nu e prea grav.

Bafta. Sper sa mearga

| Bustter007 a răspuns:

Incerca macar sa-i scoti ama de la difuzor daca are daca nu dul undeva ar fi si mai bine sa ai garantie sper ca te-am ajutat funda?

| IoanaEliza a răspuns:

Du-l la un service gsm. O sa ti-l curete cu o solutie speciala...trebuia sa il duci din prima. Si eu l-am scapat odata, l-am dus acolo si mi l-a curatat si nu am avut probleme cu el,