| DARLINGx a întrebat:

Bună am o problema, recent mi-s-a stricat telecomanda la televizor și aș vrea să folosesc o aplicație să îl pot aprinde, și să dau pe programe. E Hitachi Smart tv, și e conectat la internet, mă poate ajuta cineva. Dacă știți vreo aplicație care să o pot descărca.

* Scuze de categorie dacă nu e corecta, nu știam la care categorie se potrivește întrebarea mea

11 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Eu am folosit AnyMote
DAR
TREBUIE sa ai telefon cu IR (infrared) eu mi-am pastrat S4 care are IR
altfel nu ai cum... FIZIC

| RxTx a răspuns:

Doar unele tefoane la Etraordinar de puține au led de emisie IR
Adica pot fi folosite ca si emitator de Infraroșu

Șansele ca telefonul tau sa aiba led IR sunt extraordinar de PUTINE pentru ca sunt extraordinar de puține telefoane cu el.
DAR POTI SA ITI FABRICI UN EMIȚĂTOR IR. CARE SE ÎNFIGE PE MUFA DE CĂȘTI

| Twana a răspuns (pentru RxTx):

Am incercat eu asta la o prietena de a mea dar nu a funcționat, eu zic că e mai bine să cumpere o alta telecomandă

| RxTx a răspuns (pentru Twana):

Nu in toate cazurile este dracul așa de negru
Mai sunt și cazuri in care se sperie de tămâie!

| LUKITA a răspuns:

Îmi pare rău să te anunț dar nu cred că e, și nu merge niciuna din aplicațiile care le vezi gen telecomanda. Că am incercat eu mai demult. poți da niste informații adică ce a pățit telecomanda?, Poate pot să îți dau niste sfaturi, sau cumperi o alta telecomand.

| Ayka a răspuns:

Eu zic să duci telecomanda la reparat, dacă nu cumva o fii de la televizor, sau a ieșit ceva din telecomanda.

| RxTx a răspuns (pentru Ayka):

Vezi că la telecomandă in general se dezlipesc pinii de la led
Sau tăblițele sau arcurile de la baterie fata de placa de piese
Si cu un letconul si cu fluor poți sa lipești singur la loc

| RxTx a răspuns (pentru RxTx):

Daca cumva are ca un clei pe placa de piese mizerie
Va trebui sa speli placa de piese si cărbunii cu alcool izopropilic

| Ayka a răspuns:

Era o aplicație o foloseam eu la televizor mai demult
dar eu am Samsung. Dar aplicația nu mai e pe Magazin play. Și alta nu mai știu în afara de asta. sad