| hApPPpY a întrebat:

Am o tableta Allview Viva Q7 Satellite. Azi i-am dat un restart, am lasat-o pe birou si am plecat. Dupa vreo ora ma intorc si vad ca a ramas blocata pe ecranul de pornire. Am incercat sa o inchid din butonul power dar fara niciun rezultat. Acum e tot aprinsa si s-a incalzit. Bateria nu pot sa i-o scot. ce as putea face?

4 răspunsuri:
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Tine apăsat power minim 30 de secunde. Dacă ești norocos este posibil ca tableta sa se restarteze. Dacă nu, alta opțiune ar fi sa îl lași sa se descarce complet.

| hApPPpY explică (pentru BADBUNNYaruncacubanii):

Nu ajuta

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns (pentru hApPPpY):

Nu ai garanție la el? Poți merge pe site-ul lor oficial sa deschizi un ticket in legătură cu problema ta. Ei te pot ajuta în cazul în care este ceva de făcut. Dacă nu ar mai fi varianta cu bateria.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Apropo tot pe site-ul lor este posibil sa găsești un software care sa te ajute. În general cele care sunt destinate pentru update. Nu știu sigur dar în mod normal asa ar trebui.