| anonim_4396 a întrebat:

Am pensie de urmaș pe card și sunt la masterat în anul I. Chiar la începutul lunii am dus adeverința doveditoare pentru a mai putea beneficia de pensie. Deja este data de 15 și nu mi-a fost virată. Nu am mai pățit asta niciodată. Mai e cineva in situația mea? Este o problemă cu toate pensiile momentan? Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pana ce un dosar este verificat, trimis la minister pentru aprobare si calcul, se pune pe lista de plata, se vireaza banii, trec cateva luni. Birocratia este maaaaaare. sad
Tu vei primi retroactiv toti banii incepand de la data inregistrarii cererii si pana la data primei plati.