| Cineva00Cineva a întrebat:

Buna happy Am primit un telefon nou si pe vechiul l.am dat la cineva. Pe cel vechi am avut instalat viber si nu l.am inchis cand i l.am dat si i.a aparut mesajele care le.am primit eu desi cartela nu era bagata in telefon. Acum cand o sa imi bag eu cartela in telefonul nou o sa ii mai apara mesajele pe care le primesc eu si lui? Multumesc anticipat :*

3 răspunsuri:
| Chinezw a răspuns:

S-ar putea sa ii apara. pentru ca si dispozitivul vandut are setarile in el (salvat nr )
nu se delogeaza.

| Cineva00Cineva explică (pentru Chinezw):

Si nu as putea face ceva ca sa nu ii mai apara?

| Chinezw a răspuns:

Hh. uite incearca altfel ca sa te convingi si postezi rezultatul aici ::
ia un alt tel cu sistem de operare android / ISO. instaleaza aplicatia ( sau schimbai nr de tel daca e deja instalata ).si o sa fie 2 tel unu langa altu cu acelasi nr. si vezi daca primesc amandoua acelasi msg

de ex eu am un tel cu android - nu am cartela ( sim ) in el in folosesc pentru Wapp cei care au nr meu in tel lor figurez ca am Wapp instalat primesc msg.