| Roxy1993 a întrebat:

Am problema cu bateria telefonul meu(originala) nu ma mai tine nici cateva ore.Inainte tinea si 5 zile, iar acum mai deloc. Ce sa ii fac sa-si revina? Si daca cumpar alta ma va tine ca cea a telefonului? (am un Nokia 6234) Stie cineva?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Trebuia sa incarci bateria complet si sa o descarci complet timp de 3-4 ori. Multi fac greseala asta sa nu respecte programul bateriei si ajung sa pateasca ca tine. Daca ai garantie schimba-ti bateria iar daca nu are cumperi alta ca asta pe care o ai nu mai e buna.

2 răspunsuri:
| Lory_1630 a răspuns:

Trebuie sa-ti cumperi alta.altceva nu vei putea face.bateria noua va tine foarte mult.

| AnaLoveIV a răspuns:

Mai bine iti ei alta bateree va fi mai bine caci eu tot am avut