| GeorgysiMadalin21 a întrebat:

am si eu nevoie urgent de o informatie. Vreau sa ii incarc surori mele cartela. Pot lua o cartela de la magazin cu 5 euro si sa bag codul ala de la ea?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ce nu? Iei un cod de incarcare si-l tastezi in telefonul ei. Mai poti sa-i si incarci daca ai pe al tau 5 euro dar nu stiu cum ca n-ai spus la ce provider ai telefonul! Daca tu ai abonament, nu este valabila chestia. Poti transfera doar din abonament (fara sa iei un cod de incarcare) si-ti va veni factura mai mare daca vrei sa-i dai de la tine.

| GeorgysiMadalin21 explică (pentru Salontanul):

Eu vreau sa cumpar o cartela si sa bag codul ala de pe cartela nu merge?

| Salontanul a răspuns (pentru GeorgysiMadalin21):

Ti-am raspuns mai sus. Daca ai abonament nu merge. Daca ai cartela prepay merge. Eu de unde sa stiu ce ai tu?