| Saturnz a întrebat:

Incerc sa vand pe un site (lajumate.ro) niste produse si trebuie sa livrez in alta capitala. Cum as putea sa fac asta? Adica, metoda de plata. Exista alta in afara de a-i cere sa-mi livreze banii pe card? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu asta e singura modalitate dar e cea mai buna solutie pentru tine.
Poti trimite ramburs prin posta si el sa plateasca la destinatie (dar cum am spus, e riscant pentru ca daca el nu merge la posta sa il ridice, se va intoarce la tine si vei pierde vreo 30 lei aiurea). Prin curier e mult mai scump si mult mai complicat de trimis si e acelasi risc ca mai sus.
Cea mai buna solutie e sa ii ceri sa iti puna banii in cont (plus 6 lei pentru transport daca nu depaseste 1 kg coletul, daca nu vrei sa fie inclusi in pret) si apoi te duci la posta si pui un colet FARA ramburs si vei plati 6 lei.
E posibil sa nu fie de acord sa iti puna banii in cont dar nu aveti decat sa mergeti pe incredere.

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Vrei sa trimiti in strainatate?
Singura solutie e sa iti puna banii in cont si apoi sa trimiti produsul, transportul poate fi scump, vreo 50 euro.
Nici nu stiu daca se poate ramburs dar daca se poate e foarte scump si foarte riscant pentru ca s-ar putea sa se razgandeasca si coletul sa se intoarca la tine si sa platesti o caruta de bani.

| Saturnz explică (pentru Furnicuta000):

Vreau sa trimit in alt judet. Deci singura modalitate este sa trimita banii si dupa sa trimit pachetul?

| Saturnz explică (pentru Furnicuta000):

Vreau sa trimit in alta capitala, tot in Romania. Aceeasi solutie ramane? Sa puna banii in cont si dupa sa trimit pachetul?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Saturnz):

Nu asta e singura modalitate dar e cea mai buna solutie pentru tine.
Poti trimite ramburs prin posta si el sa plateasca la destinatie (dar cum am spus, e riscant pentru ca daca el nu merge la posta sa il ridice, se va intoarce la tine si vei pierde vreo 30 lei aiurea). Prin curier e mult mai scump si mult mai complicat de trimis si e acelasi risc ca mai sus.
Cea mai buna solutie e sa ii ceri sa iti puna banii in cont (plus 6 lei pentru transport daca nu depaseste 1 kg coletul, daca nu vrei sa fie inclusi in pret) si apoi te duci la posta si pui un colet FARA ramburs si vei plati 6 lei.
E posibil sa nu fie de acord sa iti puna banii in cont dar nu aveti decat sa mergeti pe incredere.

| laSoledad a răspuns:

Pai Romania o singura capitala are.

| Saturnz explică (pentru laSoledad):

Voiam sa zic judet laughing)) prostia. :’(