| Samuel20 a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare, pe data de 20 Noiembrie împlinesc 18 ani și vreau sa mă înscriu la sală, am încercat și nu pot, trebuie sa am 18 ani ca să mă înscriu?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1.Scoala de conducere o poti incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei minime prevazute pentru categoria pe care o vrei, daca este vorba de categoria B atunci o poti incepe de la 17 ani si 9 luni.
2. Examinarea (probele teoretica si practica) pentru obtinerea permisului o poti sustine abia dupa implinirea varstei minime, in cazul tau 18 ani.

| QuelQui a răspuns:

La multi ani!
Chiar daca e nevoie sa ai 18 ani, nu mai sunt multe zile pana atunci. happy Mai mult de atat, nu se poate cere.