| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare, recent am mers la un magazin de cosmetice si mi-a zis daca vreau sa primesc cu 200 lei in plus la salariu trebuie sa semnez un contract pe un an. Adică trebuie sa raman un an de zile acolo. Iar daca incalc contractul trebuie sa platesc la stat cică vreo 200 lei pe lună timp de un an eu.
O parere cine a mai trecut prin situația asta? Si cică daca nu vreau nu ma poate angaja.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai mers pentru cumparaturi sau pentru ce?

| Nyergesmarai a răspuns (pentru darrio2007):

Sa ma angajez

| darrio2007 a răspuns (pentru Nyergesmarai):

Aha! Nu am auzit de asa ceva, cu 200 de lei. Ceva nu e bine.

| doctorandus a răspuns:

Magazin fizic sau MLM d-asta sa vinzi la prieteni pana se satura de tine?