| Frăticiu_Andreea_2000 a întrebat:

Am si eu o problema. Am incarcat ieri o cartela Orange cu 5 euro credit, dupa care am activat o extraoptiune. Ieri si azi dimieata totul a fost ok, am putut apela si trimite mesaje. Deodata, astazi, cand incercam sa sun, imi zicea sa verific creditul sau minutele. Cand am verificat, am vazut ca nu mai am nimic. Cum esti posibil? Imi pot recupara minutele?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Cred că le-ai consumat (minutele naționale/internaționale). Tu ai minute/mesaje nelimitate doar în rețea, dar e posibil, să fi telefonat, ori trimis SMS-uri către alte rețele.
Tu, la 5 euro, beneficiezi doar de 150 de minute naţionale şi internaţionale către fix sau SMS naţionale.
Fă un drum până la firma lor, le spui ce extraopțiune ai ales și... te vor lămuri. Oricum, nu te sfătuiesc să speri prea mult, fiindcă nu te vor încărca cu minute gratuite.

| deliqventa13 a răspuns:

Du-te la Orange lla magazin, asa a patit si o prietena, dar ea a trebuit sa reincarce :/