| Alexandru_9256 a întrebat:

Am si eu o problema, poate ma ajuta careva! Am un Stick de 8 GB care era format in NTFS si nu ma lasa sa pun fisiere mai mari de 4 gb deodata ( de ex o arhiva peste 4 Gb nu pute-am sa pun pe stick) si am luat programul acesta http://www.microsoft.com/......tails.aspx care ma lasa sa formatez in exFat. Dupa ce l-am formatat si am reusit sa pun fisiere mai mari de 4GB pe el nu a mai mers in sensul ca il bag in calculator si nu se intampla nimic. Mentionez faptul ca in My Computer dupa ce am bagat stick-ul imi apare un icon cum ca lar fi detectat dar cand vreau sa intru in el imi zice(Please insert a disk into drive G) si nu ma lasa sa il formatez inapoi ca NTFS ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Am o vaga inmpresie ca este ars stick-ul tau; pentru ca il detecteaza ca fiind introdus in pc [din moment ce iti apare icon-ul] dar nu il citeste [din moment ce iti apare sa il introduci]

iar stickul formatat in NTFS este tipul de format pentru a baga instalarea de la un windows si sa poata fii butat.

Sper ca te-am lamurit; vazand ca astepti cam de mult timp asta...

| Alexandru_9256 explică:

Problema s-a rezolvat! Am mers cu el la garantie si mi-au dat altul. Oricum multumesc pentru efortul depus.winking