| george324 a întrebat:

BUNA! Am un iphone 4 cu iOS 4.3.3 si as vrea sa fac update la 5.1.1. La cartela am un fel de cip (nu situ cum se numeste) care ajuta la functionarea in reteaua in care sunt. Ar putea asta influenta semnalul sau ceva la versiunea 5.1.1? Sau ce probleme ar mai putea aparea?

1 răspuns:
| Eidriana a răspuns:

Ii zice cartela gevey la chipul respectiv si daca ii dai update nu o sa-ti mai mearga reteaua. Eu am patit-o. De la 4.3.5 am dat update la 5.0.1 si nu mi-a mai mers. Am asteptat mult sa apara o cartela gevey pentru versiunea noua dar nu a mai aparut. A trebuit sa platesc decodare permanenta pana la urma. Pe la magazinele astea care vand telefoane second cereau cam 500 de lei, eu am gasit pe net cam la 350 de lei cel mai ieftin. Asa ca, gandeste-te, mai bine lasa la versiunea pe care o ai acum.