| Evelinmariaa a întrebat:

Am un iPhone 5C si vreau sa iau o baterie externa de 2600 mAh. Ce parere aveti. Este buna? Cate încărcari imi poate face? Ajutor plsss

Răspuns Câştigător
| Alejay a răspuns:

Ideea este urmatoarea, bateria externa este oricum de mai proasta calitate, 2600 mah inseamna o incarcare si ceva, daca bateria externa este de o calitate mai joasa mai mult de 80% o data nu vei obtine, cele mai oke baterii externe sunt cele de la XIAOMI, sau husa cu baterie externa de la Mophie ( Juice Pack air ) incarcarea este rapida, telefonul protejat si duce pana la 100% o singura data incarcarea!
intai se incarca husa dupa care se trece la bateria din telefon!

1 răspuns:
| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Dupa parerea mea e nu e o idee buna, mai bine mai aduni un pic de bani pentru ceva mai bun, doar diferenta intre preturi nu e mare insa cu aceasta baterie vei putea sa te incarci doar de aproape 2 ori.