| AnielAn a întrebat:

Buna, am un laptop ASUS de vreo 2 ani. L-am cumparat de la E-mag, dar l-am luat nou. De cateva zile a inceput sa se tot inchida si nu stiu de ce. Pur si simplu el e incarcat complet dar totusi se inchide si nu continua sa se inchida daca nu bag incarctorul in el si atunci cand e incarcat eu mai scot incarcatorul dar daca o fac se inchide asa ca raman cu el chiar daca e incarcat pentru a nu se inchide chiar si in momentul de fata eu il am la incarcat. Pur si simplu se inchide asa dintr-o data si face un sunet ca si cand se stinge de tot intr-un fel ce as putea face? Nu cred ca e ok sa stea asa la incarcat cand il folosesc pana la infinit si nici sa se stinga asa in continuu daca nu e la incarcat.

5 răspunsuri:
| xSega a răspuns:

Verifica cu alt încărcător sau fără baterie

| AnielAn explică:

Problema e ca imi arata ca e incarcat complet si uneori sta aprins pana se descarca o jumatate sau un sfert si dupa se inchide. Sau pur si simplu se inchide dupa ce l-am aprins depinde, el incarca dar se inchide asa dintr-o data uneori. Probabil ca nu mai e asa de buna bateria dar poate fi de la alt ceva. In orice caz de unde pot lua o baterie noua? Unde se gaseste si de care imi trebuie sau unde o pun? Nu ma prea pricep daca stiti sa imi spuneti

| BroPew2017 a răspuns:

Bateria este moarta. Pur si simplu bateria nu mai tine. Nu sunt facute sa tina mult. Si nu este absolut nici macar o problema sa-l tii la incarcat... practic nici nu se mai incarca pentru ca este moarta. Trebuie cumparata o noua baterie. funda?winking

| Deniryfti a răspuns:

Asa se intampla daca il ti prea mult la incarcat

| Radu0304 a răspuns:

E ori de la baterie ori de la incarcator. Daca mai ai un prieten cu un laptop la fel du-te si testeaza daca merge incarcatorul si bateria