| Anonimus11111 a întrebat:

Am un modem de la vodafone si nu prea am semnal, prind doar 200kb pe secunda desi in abonament este scris 7.2mb pe secunda si prind si 3g. M-am hotarat sa-mi cumpar o Antena pentru modem SMK-J. Vreau sa stiu ce parere aveti despre aceasta antena. Cum merge? Cu cat mareste viteza? etc. Vreau raspuns urgent. Funda

3 răspunsuri:
| Sly a răspuns:

La oraș nu e nevoie de antenă. De obicei antena doar stabilizează semnalul.
8 mb = 1 MB

| mistery01ro a răspuns:

Aceia sunt 7. 2Mbps... nu e acelasi lucru cu 7.2MB/sec... viteza pe care zici ca o ai la Vodafone cu 3G este cea normala.

| Anonimus11111 explică (pentru mistery01ro):

Da dar eu vreau sa stiu daca pot imbunatati ceva cu antena pentru modem SMK-J?