| YoyoOoOo a întrebat:

Buna!
Am un samsung galaxy mini si am bagat un cod de siguranta complicat pe care nu mi-l pot aduce aminte.
Am incercat de 20 de ori codul dupa care mi-a blocat telefonul spunandu-mi ca trebuie sa ma autentific cu un cont Google raised eyebrows?
Ce sa fac, pentru ca nici un cont nu merge!?
As vrea sa deblochez telefonul fara sa ma mai duc la service sau mai stiu eu unde.

Răspuns Câştigător
| KenJi a răspuns:

Pai altfel nu prea ai cum prietene, daca e vorba de pin sau puk atunci du-te la ei, daca nu tot trebuie sa te duci la ei, le spui problema si iti schimba softul de la telefon ca sa ti-l deblocheze, altfel nu ai cum. Numai bine

12 răspunsuri:
| YoyoOoOo explică:

Nu e nici pin nici puk.
e model straight face.
dala de unesti punctele.

| YoyoOoOo explică:

Da am rezolvat.
am fost cu telefonul la Orange sa-mi schimbe softul. si pana mi l-a adus inapoi mi-a dat unul in schimb.
daca il stricam pe ala. il plateamlaughing. si cred ca telefonul meu ramanea la ei.
important e ca telefonul mi-a venit inapoi reparat dupa vreo 3-4 saptamani.

| BabyBlue_1099 a răspuns:

Buna. Am aceeasi problema laughing Ai rezolvat pana la urma?

| Anabella01 a răspuns:

Scuze dar nu poti face altceva decat sa iti iei alta cartela.

| Angel_Octavian_1988 a răspuns:

Ba are cum prietene introduce contul acela si va merge el isi va lua singur codul de anulare

| YoyoOoOo explică (pentru Angel_Octavian_1988):

Da, problema e ca eu nu mai stiam nici numele contului nici parola laughing
Dar l-am rezolvat pana la urma laughing

| florin7991 a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi softul si trebuie sa platesti 50 lei happy

| ultrascosmin2012 a răspuns:

Til fac eu cu 17 lei

| YoyoOoOo explică (pentru ultrascosmin2012):

Ce-i faci?

| YoyoOoOo explică (pentru ultrascosmin2012):

Intrebarea asta e pusa de anul trecut. Am facut telefonul, gratis, de atunci happy

| Racovschi_Andrei_1991 a răspuns:

Nici o problema stiu despre ce vorbesti.deconectezi telefonul cind il conectezi concomitent butonez butonul principal si il tii pina apare scrisul albastru cu butonu de volum dai in jos la wipe data butonu centru ajungi la reset all asa ceva.si pe urma reboot system si totul va fi bine.cei drept aplicatiile se sterg

| simona223 a răspuns (pentru Racovschi_Andrei_1991):

Poti fi putin mai explicit? am aceeasi problema, dar nu merge cum ai zis tu... multumesc mult