| NeedYouNow a întrebat:

am un telefon Sony Ericsson k330..si nu merge pe vodafone..nu stiti daca i-as putea face ceva sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Claudiu1995 a răspuns:

Buna!
Din ce ai scris tu acolo acest telefon este blocat intr-o anumita retea de telefonie trebuie sa te duci la orice magazin de telefoana si sa ii spui ca vrei sa til decodeze bine o sa iti ceara si o suma de bani, o sa dureze ceva sa til decodeze dar pe urma vei putea folosi de la orice firma ( Vodafone, cosmote, oringi) cartela.

| NeedYouNow explică (pentru Claudiu1995):

Este pe Orange, si vreau sa-l decodez sa mearga si pe vodafone..nu merge decodat si de acasa?

| Claudiu1995 a răspuns (pentru NeedYouNow):

Nu merge fiindca acel reprezentatnt cere un cod la Bucuresti sau unde au ei sediul si acesta iti baga alec cod pe telefon si iti schimba unele setari ca sa iti poate functiona si pe alte retele! Nu este un lucru simplu, este destul de complicat du-te la o reprezentanta si ei te vor ajuta.

7 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Este codat pe o anumită rețea, adică merge doar pe o anumită rețea.

| IonuTc007 a răspuns:

Pai depinde, de unde l-ai cumparat, si da trebuie decodat, aia te costa cam 20-30 de lei la telefonul pe care spui ca il ai! happy

| shadows98 a răspuns:

Trebuie sa-l decodezi

| Mark222 a răspuns:

Trebuie sa mergi la firma Vodafone si sa iti deblocheze optiunea dar te va costa ceva.

| faster333 a răspuns:

Pai du-te si decodeazal. adica sigur e luat la un abonament de pe Orange sau cosmote... si nu poti baga caretla de Vodafone... dar te duci si.l decodezi e vreo 50, 60 de lei