| Selena3099 a întrebat:

Am urmarit de recent un clip pe Youtube in care se comunicau unele descoperiri de la NASA. La un moment dat, vocea din clip a spus: NASA s-a echipat cu instrumente de ultima tehnologie pentru a sesiza cu mai multa usurinta orice asteroizi care se apropie de Pamant. Acel "orice asteroizi" este gresit din punctul meu de vedere. Ar fi trebuit sa spuna "orice asteroid". Este corect sau gresit punctul meu de vedere?

2 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Ambele formulari sunt corecte, dar daca ar fi sa ne gandim la muzicalitatea expresiei tu ai dreptate.

| tehno125482 a răspuns:

E corect in ambele feluri