| Alle3xandra a întrebat:

Buna happy Am visat un sarpe verde, care s-a incolacit pe degetul meu aratator si m-a muscat straight face Dupa aceea mi-a ramas pe deget o muscatura exact in forma de sarpe care mi se invinetise, dar dupa i-am dat drumul pe geam si a plecat.Am cautat pe net, dar sunt numai prostii... Cine imi poate raspunde ce inseamna acest vis, primeste fundita love struck

Răspuns Câştigător
| Er1 a răspuns:

Acum depinde.
Poate însemna că cineva la care te aștepți mai puțin te va trăda, lucrurile vor avea o întorsătură cam neplăcută.
Deasemenea poate însemna și că sunt multe persoane contra ta, care îți vor aduce multe neplăceri.
Și se mai poate înțelege că dacă te-a mușcat de deget, acesta ține de mână, iar când un șarpe de mușcă într-un vis de mână sau de picior, semnifică (.) că o rudă de-a ta se va îmbolnăvi.
Sper că te-am ajutat.

10 răspunsuri:
| CodRiNitu a răspuns:

Tu crezi in vise din astea stupide? Lol! Eu nu credwinking pur si simplu e doar un vis,winking parerea mea!

| onlyforme a răspuns:

Salut! Poi cum sa iti explic visul tau. Daca te-ai uitat la un anumit film cu serpii sau ai vorbit despre serpi rodul imaginatiei tale il converteste mai pe inteles si il transforma intr-un vis.chestia cu incolacitu pe deget este creata de imaginatia ta dar tu i-ai dat o alta intorsatura.

| Er1 a răspuns:

@ Dεεaღ :
Ce păcat că ea a zis că nu vrea de pe net și tu ai dat pur și simplu un copy-paste laughing

(Eu ți-am scris din ce mi-am mai amintit dintr-o carte. obișnuiam să citesc așa ceva)

| Shopiaalin a răspuns:

Nu trebuie sa crezi in asa ceva!
is numai niste prostii!

| Alle3xandra explică:

Multumesc Dodo happy Chiar asta si vreau happy te pup :*

| habibi2012 a răspuns:

Ai un dusman si eu am un sarpe verde care sa incolocit pe picior si m-a muscat el fugea dupa mine vruiam sa merg la iubitul meu si m-a prins la jumate de drum si am aflat cine imi vrea raul era prietenul lui el mai bun si l-am indepartat de noi doi i-am devodit lu prietenul meu ca ne vroia raul tot timpul

Răspuns utilizator avertizat
| mutascu a răspuns:

Buna Alle3xandra, sarpele verde din visul tau sugereaza faptul ca are loc o transformare naturala in viata ta. Poate descoperi noi aspect ale tale sau incerci sa dezvolti o relatie sau un proiect. In principiu visul tau indica faptul ca treci printr-o perioada de dezvoltare personala, o transformare interioara. Mai multe detalii aici : http://www.visele.ro/cauta.php?vis=Sarpe-verde

| Dεεαღ a răspuns:

1. Sarpe
Visul inseamna tradare dintr-un loc de unde te astepti mai putin, planurile tale nu se vor indeplini, iar evenimentele vor lua o intorsatura placuta.
2. Sarpe
Defaimare, inselaciune, ura, tradare.
- Avand un sarpe - fericire.
- Daca visezi ca calci pe un sarpe - prieteni credinciosi.
- Daca ai visat sarpe de casa - suferinta in dragoste, partenerul tau de viata iti este credincios.
- Serpi pe care doar ii vedem - tradare, situatie compromitatoare.
- Sarpe care doarme - asti absolvit de activitate.
- Sarpe care fuge - vreme tulbure, vijelie, vant mare.
- Sarpe in iarba- noroc in amor.
- Multi serpi agresivi - neplaceri, femei viclene te vor amgi.
- Sarpe mare - esti inselat.
- Sarpe mic - necazuri.
- Visezi ca musca un sarpe - femeie vicleana vrea sa te zapacasca
-
- Vezi un sarpe frumos colorat - tentatie, pacat, intelepciune.
- Sarpe zvarcolindu-se - ai dusmani.
3. Sarpe
sarpele ne invadeaza bucuros visele si este una din imaginile onirice cele mai frecvente. Ramane in acelasi timp una din expresiile majore ale inconstientului nostru, simbolismul acestui animal tarator cu sange rece este multiplu si ne permite diverse interpretari.Sarpele, simbolul raului si al diavolului, este un semn rau in orice vis.A vedea un sarpe singur si a va fi frica de el inseamna ca aveti un dusman care lucreaza impotriva dumneavoastra, aceasta poate fi si un pericol la sanatatea dumneavoastra din partea dusmanilor.A vedea multi serpi intr-o groapa simbolizeaza ghinion in dragoste si in afaceri. Daca reusiti sa omorati un sarpe in vis inseamna ca veti reusit sa va infrangeti si dusmanii.Tradare de unde nu te astepti
- planurile tale nu se vor indeplini
- iar evenimentele vor lua o intorsatura neplacuta.

| micutdragut a răspuns:

Priveste http://www.impartial24.ro/......nificatii/ cat de multe semnificatii poate avea acest vis :O ultimul cred ca se potriveste cel mai bine in cazul tau. O fi adevarat oare? Pare de necrezut.