| Twister09 a întrebat:

Bună, anul trecut patronul în luna 04 mi-a mărit salariul și a fost adresa cea bună pe contract, adică adresa de la casa, după, în luna 11 tot anul trecut a mărit iar salariul și acum am observat ca îmi apare pe foaie adresa cea veche de la bloc, dar eu nu mai stau acolo.
Credeți că este vreo problema, pentru pensie sau asa?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu conteaza adresa de domiciliu.
Ca sa fii linistit duci la angajator o copie de pe noua carte de identitate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi la contabila/resurse umane si lasa-i o copie dupa actul tau de identitate, sa o puna la dosarul tau. Probabil a pastrat o copie dupa buletinul tau vechi sau a facut contractele uitandu-se pe niste hartii mai vechi.

| Lioana a răspuns:

Nu e problema. Nu conteaza adresa ci CNP-ul sa fie corect.