| MPL98 a întrebat:

As dori un sfat in legatura cu cumpararea unui laptop. Care sunt cele mai bune? Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ordinea laptopurilor bune dar trebuie specificat si un pret este cam asa:
Asus, Acer, Sony, HP, Dell, Lenovo. Dar, pentru ce iti trebuie mai exact, la ce vrei sa il folosesti, ca asa si unul de 1300 ron este bun, dar nu stiu exact la ce il vei folosi.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa aiba ssd, sa fie macar un i3 sau i5, sa aiba macar o placa video dedicata de 2gb 920 m nVIDIA, 4 gb ram, sa fie antiglare, procesorul sa fie de 2 ghz macar, recomand

http://www.emag.ro/......D1NJQ2BBM/

| mihai69 a răspuns:

HP/ Compaq, Sony (seria Vayo), Mac-urile.

Răspuns utilizator avertizat
| KanezuY a răspuns:

Ce buget ai?

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

DELL sunt super profesionale!

| andreit05 a răspuns:

Bugetul in care te incadrezi?
Pentru ce vrei sa-l folosesti?
Vrei o marca anume?

| MariusMarius07 a răspuns:

O sa-ti fac un top, care. dupa parerea mea sunt cele mai bune comapnii.
1.Asus
2.Acer
3.Lenovo

| MPL98 explică:

Vă mulțumesc frumos!

| Drazm a răspuns:

Depinde la ce il folosesti, il folosesti la documente la munca? Sau vrei sa te joci pe el diverse jocuri?
Uita-te la banii care ii ai si uita-te pe eMAG, altex etc. sunt multe laptop-uri bune numai ca trebuie sa stii ce cauti.
Cauta un laptop cu un procesor de peste 3gHz si cu overclock pentru jocuri, cat despre placa video, poti cauta un NVidia de 2 gb video.
Stocare : Acum pe vremea asta o sa gasesti laptop-uri cu 1TB sau 900GB memori in hard-disk.
Recomand laptop-uri Acer, Asus, Razer (poti sa gasesti la ei pe pagina, si sunt extrem de bune pentru gaming. )
Totusi laptop-urile nu sunt pentru gaming, unele, mai bine are fii sa iti faci din componente un pc.
Placa video de la laptop nu este la fel ca cea de la computer (PC)fiind pentru laptop-uri la fel ca toate celalante componente din 2000lei poti sa-ti faci un pc la comanda si iti alegi tu componentele.
Bafta.

| Drazm a răspuns:

Nu e bun laptopu' ala are 1.7 gHz processor si o sa se incarce foarte mult la jocuri.

| Ionut621 a răspuns (pentru Drazm):

Cum sa nu fie bun laptopul la bani aia?! Si exista coolere pentru laptop-uri foarte ieftine si bune!
Pe laptop m-am jucat si ma joc fifa, cs go. L-am luat in august(anul trecut) si merge foarte bine si in acest moment.

Daca tu vrei un laptop de 10.000 de lei si iti permiti.

| LineHead123 a răspuns:

Asus
Lenovo
Acer
HP
eu marcile astea ti le recomand