| Johnny25 a întrebat:

Aș putea să mă învoiesc de la un seminar prin trimiterea unui mail profesorului respectiv, cerând asta?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La facultate nu merge cu invoitul ca nu esti la scoala. Lipsesti treaba ta, recuperezi cand se poate.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu.

| MadRaven a răspuns:

Nu poți să te învoiești de la un seminar. La liceu mai merge să mergi la prof să îl rogi să nu-ți pună absent, dar la facultate nu. Profesorul e obligat să facă prezența și să noteze absențele la seminarii.
În cel mai bun caz, poți lipsi și să vorbești apoi cu profesorul sau să vezi singur când poți merge cu o altă grupă să recuperezi seminarul, dacă îți dă respectivul profesor voie.