| serjinioserjinio a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o placa video Forsa geforce 9800gt 256 biti ddr3. O cumpar pentru gaming(rulez jocurile prototype, assasinss creed 1, 2, brotherood, fifa 2011, mafia2, spiderman sattered dimensions). Problema e urmatoarea:daca mi-as cumpara placa video cu memoria de 512 mb ar merge bine jocurile(adica sa nu se blocheze sau sa mearga in reluare). Deci vreau sa stiu merg jocurile pe 512 mb la placa video sau trebuie 1gb? Dau fundita! d

1 răspuns:
| Cheloo_4836 a răspuns:

Iti va merge fara probleme.Acum depinde ce procesor si ce windows ai pe calculator.Dar nu cred ca conteaza daca placa e 256 biti ddr3winkingAi incredere! Iar jocurile pe care le-ai mentionat mai jos nu cer cerinte mari de sistemwinking