| dragutzyka29 a întrebat:

As vrea sa-mi iau o cartela pe cosmote. Toti prietenii mei sunt in acea retea deci as vrea sa-mi iau si eu. Intrebarea mea este:
1. Cat costa cartela?
2. Cat costa sa o reincarc? Stiu ca sunt mai multe variante...as vrea sa mi le spuneti pe cele mai ieftine si cate minute (nationale si in abonament) si pentru cat timp imi dau fiecare.
Va multumesc. Funda pentru cel mai explicit raspuns.

6 răspunsuri:
| littleladybug a răspuns:

Mai nou este cartela frog care este acelasi lucru cu cartela cosmote. te duci la cosmote si ceri o cartela( eu am dat pe ea 20 de lei si avea 4 euro) si acolo te intreaba cu cat vrei sa ti'o incarce (cu cat valoarea e mai mare cu ata e mai scumpa). eu mi-am activat o extraoptiune cu 6 euro si aveam 3000 minute si mesaje in cosmote, 75 minute si mesaje nationale cam 25 mms si 250 mb internet. dar este o optiune foarte buna si cu 3 euro cu 500 de minute si mesaje in cosmote si 50 de minute si mesaje nationale. sper ca te'am ajutatwinking

| PrecioussGirl a răspuns:

Sunt de acord cu danutsaaa
poti intra si pe siteul lor sa vezi ce abonamente au, ce extraoptiuni etc.
cand mi-am luat eu cartela cu numar cu 5 euro parca era 28 de lei. nu mai stiu sigur.
26 de lei 5 euro. depinde cu cat vrei sa iti reincarci.
daca o sa fi pe cartela iti activezi ce extraoptiune vrei tu sau folosesti creditul dar e foarte avantajos cu extraopt.

| MaxiValau a răspuns:

Sti ca ar fi mult mai usor sa te duci la un magazin de la cosmote nu?!? AAAA, da, scuze. Am uitat. Suntem in ROMANIA! Este mai usor sa stai in fata pc-ului si sa pui intrebari decat sa te duca la un magazin, si cu ocazia asta mai si slabestiwinking

| Marian1111 a răspuns:

Din cate stiu eu cartela Cosmote costa cam 30 lei.
Ca sa ti-o reincarci poti sa iti bagi minim 5 euro si o sa te coste 25 lei, si cu 3 euro din acestia primesti 500 minute nationale, 500 sms si 30 minute in alte retele si mai ramai si cu inca 2 eurowinking.
Sper ca te-am ajutat!

| bObby123 a răspuns:

Cartela cu numar de 5 euro. de la 22 Romn ( 220 de mii ) pana la 25 ron
Si reincarcabila cam tot la fel... poate sa difere cu maxim 3-4 lei.
Eu am obtiunea " smart " am 1200 minute si sms in retea si 70 minute si sms nationale si internationale cu 6 euro.
Sper ca am fost de folos.big grin

| Kijk a răspuns:

Cartela cosmote nu costa nimic, iti iei o cartela de reincarcare cu minim 5euro si la achizitionare ceri si o cartela cu nr cosmote.Aceasta cartela cosmote trebuie activata cu cei 5 euro care i-ai achizitionat. Dupa ce o introduci in telefon reincarci si ea se activeaza.Despre optiunea pe care sa o alegi eu iti recomand Optiunea cu 1euro pe luna si ai 1cent in cosmote pe apel si sms/mms si 9 centi in alte retele nationale, nu ii stiu numele o sa gasesti u pe acolo. Dupa care daca vrei minute poti trimite sms la 222 fara text si cu 2 euro ai 400 min si 400 sms 30 min nationale(asta daca vrei u). Daca nu-ti place optiunea mea poti alege u una care vrei suni la1234 dupa ce ai reincarcat pentru a activa optiuni.Eu recomand asta pentru ca o folosesc de 3 ani de zile.Succes!