| anonim_4396 a întrebat:

Buna, as vrea sa stiu cum se numesc acele masti care au chipul unei persoane si se muleaza pe craniu? Cum se numesc si cum as da de ele pe google?

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

"Pe craniu" nu au cum sa se muleze decât dacă ești un schelet ambulant. Vrei sa spui "pe cap".
Te-ai uitat recent la "Misiune Imposibila"? Astfel de masti se fac doar pentru industria cinematografiei. Nu am auzit sa existe de vanzare pentru public. Iti dai seama ce-ar fi daca toti si-ar pune masca cu chipul altcuiva pe fata?