| DC900 a întrebat:

As vrea sa stiu unde gasesc in Cluj-Napoca creveti care sa fie la un pret mai mic decat cel din supermarketuri (nu este problema daca trebuie sa cumpar o cantitate mai mare) si care sa fie mai mari decat in supermarket unde sunt de-a dreptul minusculi

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Crevetii si alte fructe de mare nu trebuiesc consumati.

| NLS a răspuns (pentru anonimg):

Poate ne luminezi si cu "motivul".
Tu ce mananci? Prescura/anafura pe paine?

| anonimg a răspuns (pentru NLS):

"Iata vietuitoarele pe care sa le mancati dintre toate cele ce sunt in ape. Sa mancati din toate cele ce au aripi (inotatoare) si solzi si care sunt in ape, fie in mari, fie in rauri." (Levitic.11:9)

Noi nu putem comenta asupra acestei porunci; putem doar sa cercetam de ce a interzis Dumnezeu consumul altor vietuitoare care traiesc in apa. Putem sa studiem viata si alimentatia vietuitoarelor.

| NLS a răspuns (pentru anonimg):

Eu nu mănânc oricum asa ceva, căci nu suport gustul de peste si orice mai crește și trăiește în ape.
In general, nu prea mănânc eu multă carne, prefer fructele și legumele, însă nu pentru ca asa scrie în Biblie, desigur. Asa simt eu, sunt oripilat când e vb de sacrificat suflete.
Fructele de mare, sunt în alta ordine de idei, foarte sănătoase, dar asimilează (unele) foarte ușor mercur. Și poate asta e un motiv în plus pentru care ma feresc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonimg):

Serios? Asta e motivul tau, un citat dintr-o carte de povesti?

In 2018, in era tehnologiei tu nu mananci creveti ca asa a zis mos craciun in levitic?

| anonimg a răspuns (pentru Cosmin86):

Astăzi în 2018, in era tehnologiei si a informației, cum de mai sunt câte unii care încă mai ascultă de părinți? Tot demodati au rămas?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonimg):

Aia e cu totul altceva, sa asculti de cineva cu mai multa experienta.

Raspunsul tau e pe langa... e ca si cum iti spun "ia-ti umbrela ca ploua" si tu "e la moda sa sari in lava imbracat in mov"...

| anonimg a răspuns (pentru Cosmin86):

Tocmai pentru ca Dumnezeu are mai multa experienta, si de aceea de El trebuie sa ascultam.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonimg):

Da, in Biblie, care spune ca pamantul are 6000 de ani vechime si alte asemenea balarii happy

Trebuie sa ascult de o poveste...

| Marvinmiau a răspuns:

Nu il lua in seama, sunt o sursa buna de proteine, omega 3 si 6 si o delicatete, si eu sunt din cluj, dar nu stiu unde poti gasi