| Gipsy a întrebat:

Buna!

As vrea si eu sa stiu regulile si cum se joaca jocul "Deal or no deal".
[In romana regulile]

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| anca35 a răspuns:

Cum se joaca " Deal or No Deal International"
Plasarea Pariurilor

Alegeţi miza dorita folosind selectorul de joc. După cum v-ati schimbat miza puteţi vedea castigurile potenţiale la stânga şi la dreapta ferestrei de joc. Apoi alegeţi o cutie pe care vreti s-o păstraţi. Dati click sa deschideti cutiile ramase intr-o secventa de runde pentru a dezvalui continutul. Aveti optiunea "Alegere rapida" care va alege la intamplare cutiile pentru a dezvalui continutul. Dupa fiecare runda, bancherul va va suna pentru a va oferi o oferta pentru cutia dvs. Dati click pe telefon pentru a raspunde bancherului si pentru a vizualiza oferta. Alegeti DEAL pentru a accepta oferta sau NO DEAL pentru a refuza bancherul, continuand astfel jocul.

Atunci când există numai două cutii in stânga, Bankerul va face oferta finală. Respingand oferta, ambele cutii vor fi dezvaluite şi veti primi suma din cutia pe care aţi ales-o la începutul jocului.

Rundele

Urmatoarele numere de cutii trebuie deschise in fiecare runda:

Runda/Deschise

1 - 6 Cutii
2 - 5 Cutii
3 - 5 Cutii
4 - 4 Cutii
5 - 4 Cutii
6 – Ultima Cutie
Castiguri

Jocul se termina atunci cand este acceptata oferta Bankerului sau cand respingeti oferta lui finală. Câştigurile sunt adăugate automat in contul dvs.