| Notty a întrebat:

Aseara cand trebuia sa ajunga uber-ul, soferul a anulat cursa si tot eu am fost taxata. Is this legit? Nu mi se pare corect. Am si asteptat mult dupa el.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca soferul a venit si nu te-a gasit la adresa comandata, atunci dupa un timp pleaca si te taxeaza.

| Adry05 a răspuns:

Neserios, raporteaza incidentul alora de la uber

| mihai69 a răspuns:

Ai fost la adresă la ora comenzii? Dacă el a venit și tu nu ai apărut în câteva minute, el poate anula cursa. Nu știu dacă te poate și taxa pentru asta - nu cunosc termenii și condițiile uber.
Cu siguranță poți pune un ticket pentru acea plată (faci reclamație - asta știu sigur că se poate).

| shrink a răspuns:

Nu e nici corect nici legal. ia legatura cu firma si lamureste situatia, probabil a fost o eroare a lor si iti vor returna banii