| flyuuuuuuuu a întrebat:

Buna ati citit baltagul? cum vi s-a parut cartea? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost super fain romanul! l-am citit in clasa a 8a parca dar chiar mi-a placut. a meritat timpul pe care l-am pierdut citindu-l sper sa-ti placa si tie. dar stii km e ...fiecare cu gusturile sale!big grin

5 răspunsuri:
| ChRoM a răspuns:

Da si cred ca a fost una din putinele carti care am citit'o cu placere in generala, avantaje : scurta si cu putina actiune laughing e f frumoasa parerea mea

| sy46 a răspuns:

Nu mi-a placut deloc; Baltagul e reprezentarea clara a ideei ca eu nu suport scrierile romane, majoritatea avand un lucru in comun care se regaseste pe de plin in carte.
Dupa parerea mea, e unul dintre cele mai banale, prost inspirate romane.Imi pare rau ca mi-ai pierdut timpul citindu-l din obligatie.Mai bine citeste rezumatulhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. L-am citit in clasa a 8-a si am vazut si filmul. Mie mi-a placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit-o si eu, dar nu din placerea de a citi un nou roman ci pentru ca mi-au cerut asta la scoala.La inceput mi s-a parut destul de banal, neinteresant.Insa dupa disparitia lui Nechifor Lipan mi s-a trezit brusc interesul pentru aceasta carte.Actiunea nu e foarte complexa, ci dimpotriva la inceput e chiar statica.Cum iti spuneam, de cand a disparut nenea alalaughing a aparut fenomenul cunoscut sub numele de curiozitate.Cum sunt o persoana curioasa din fire, nu am putut sa nu il citesc pana la capat.Intradevar este un roman foarte frumos si e unul din cele pe care le-am cititi cu mare placere.Personajul Vitoriei mi-a placut enorm. O consider o femeie extrem de curajoasa.Nu pot sa spun ca e romanul meu preferat (caci favoritul meu este ''Singur pe lume'' de hector Malot,. apropo ti-l recomand. dac ti-a placut baltagul pe asta o sa-l adori). Paaa!:X

| paradicekiss95 a răspuns:

Nu am citit încerc să îl găsesc