Întrebare recomandată | sweetys a întrebat:

Aveți idee ce acte îmi trebuie dacă sunt chirias și vreau sa îmi fac abonament de tv+internet la digi?

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Pe baza contractului de inchiriere poti face abonament. Daca nu ai contract de inchiriere poti sa faci contract pe adresa din CI, specificand locul de instalare. Eu am instalata antena la casa parinteasca a mamei, unde nu mai locuieste nimeni (doar TV), care este in alt judet decat domiciliul meu si al mamei.

| aditimus a răspuns:

Poti ruga proprietarul sa iti ofere el abonament sau daca ai viza de flotant poti face tu abonament.