| beibi_4391 a întrebat:

azi mi-am luat aparat foto si nu stiu cum sa scot pozelehappy, imi poate explica si mie cineva va rogbatting eyelashes

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Trebuie sa ai un cd si un cablu de date, instalez programul, iar cand bagi mufa de la cablu de date in calculator si in aparat trebuie sa ti se deschida un nou folder in my computer.Acolo o sa-ti apara pozele de pe aparat si le copii pur si simplu in calculator intr-un folder al tau

| danbnz a răspuns:

Da mai multe detalii

| Charger a răspuns:

Cu un cardreader care il conectezi la PC(prin USB slot)
sau cu un cablu de datehappy

daca ai unu din astea e ok daca nu cumparatihee hee

| eduard89 a răspuns:

Pai vezi in cutie ca ai un CD.Iei frumos cd ul, il introduci in Cd rom, o sa iti porneasca automat sa instalezi programul respectiv. Dupa ce ai terminat operatiunea asta, iei cablul de date il introduci in camera, iar celalat capat in USB ul calculatorului. Intrii in programul respectiv si o sa ai o optiune de descarcare a pozelor in computer.
Varianta numarul 2. Poti sa bagi cablul direct in calc si vezi poate iti apare ceva ca un stick de memorie, sa poti sa deschizi si sa vezi pozele.
varianta numarul 3. Daca ai laptop si daca aparatul foto are card SD, atunci pot sa introduci cardul direct in laptop si totul devine foarte simplu.

PS. Data viitoare spune si tu ce model de camera aiwinking

| SimpleWay a răspuns:

Probabil, sigur ai primit cu el un cablu usb. La acest cablu un capat se introduce in aparat si celalalt in unitate. Apoi intri in My Computer si o sa ai un nou driver.( de obicei e :G) Intri acolo cauti pozele dai copy la toate cauti si dai paste in folderul unde vrei sa le pui.winking bafta! big grin ( Funda?)