| camon12 a întrebat:

Buna baieti. am si eu o pb. mi-am pus windows 7 si nu am sunet. placa mea de baza e assus k8vx-se am cautat pe assus si nu are nici u fel de driver pentru windows 7. totul mege perfect numai sunetu nu merge.nu stie nimeni un driver inlocuitor care sa mearga? placa audio e sound max este placa din 2005/2006 dar este imposibil sa aiba driver doar pentru windows xp precizez calculatorul este vechi driverele merg doar pentru xp dar eu vreau 7

3 răspunsuri:
| TheFACKYouTub a răspuns:

Http://windows.microsoft.com/it-IT/windows/downloads/windows-7 aici ai ceva

Dacă un dispozitiv hardware nu funcţionează corect sau dacă un program sau un joc pe care îl instalaţi afirmă că necesită drivere mai noi decât cele pe care le aveţi instalate în prezent, trebuie să căutaţi drivere actualizate la Windows Update. De asemenea, este recomandat să setaţi Windows Update pentru a căuta automat actualizări recomandate de drivere.

A treia opţiune este actualizarea manuală a driverelor pentru un dispozitiv.

Vizionaţi demonstraţia (1:36:00)
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=116306

eu pe asta il folosesc
le cauta automat pe cele care lipsesc
vezi din cele 2
http://h20614.www2.hp.com

http://h20614.www2.hp.com/ediags/gmd/ProdDetect4Mozilla.aspx? lc=en&cc=us&product=4167826

| JustClaudiu a răspuns:

Tin sa te anunt ca, daca vrei sa ramai cu Win7 iti trebuie o placa video noua.Placa ta audio, dupa cum spui tu ca este din 2005/2006 nu are drivere de win7 deoarece pe vremea aceea nu era windows 7.

Sper ca te-am lamurit.

| xXToNyXx a răspuns:

Salut incearca sa downloadezi asta il gasesti pe google:realtek ac 97. FunDa?