| missoty94 a întrebat:

Ce carti bune, adica romane, nuvele nu chiar voluminoase, in limba engleza mi-ati recomanda? Sunt la un nivel mediu de cunoastere a limbii.Multumesc mult.

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Citeste Sherlock Holmes in engleza!
.e si interesant ...si te ajuta si la intelegerea limbii!

| Minks a răspuns:

Incearca Harry Potter, ceva scris de Agatha Christie, Sherlock Holmes. Stiu ca la varsta voastra prind foarte bine si romanele politiste, nuvelele gen Harry Potter, Twilight, etc.
PS: Felicitari pentru initiativa ta, majoritatea prefera sa isi petreaca tot timpul la calculator. O sa iti ajute mai tarziu cunostintele acumulate acum, citind.

| brunett3 a răspuns:

Stii sa citesti?
Nu te cred

| andret167 a răspuns:

Diary of the Wimpy Kid sunt 5 volume nu le poti lasa din mana su la al saselea volum iti faci tu jurnalul tau