| NastyRoNasty a întrebat:

Buna! Ce e o recomandata si care sunt criteriile pentru a trimite ceva cu recomandata prin posta romana?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Recomandata este o scrisoare trimisa cu aceasta mentiune si postasul este obligat s-o inmaneze direct destinatarului in schimbul unei semnaturi de primire.
Nu exista nici un criteriu, este destul ca expeditorul sa solicite trimiterea ca recomandata, platind ceva in plus fata de o scrisoare normala.