| Dana23 a întrebat:

Ce inseamna " P.S."? Am tot intalnit la anumite postari de pe unele site-uri aceasta replica "P.S.". Ceea ce vreau sa-mi spuneti:
1.Ce inseamna " P.S."?
2.Cum se foloseste?
3.Pentru ce se foloseste?

Răspuns Câştigător
| LalLyBoOmD a răspuns:

De exemplu, cand ai uitat sa zici ceva, scrii P.S si zici ce ai uitat.
P.S. poate insemna:
-Post Scriptum
-apropo
-adica
De obicei se pune la incheiera unui text, iti mai amintesti ceva, mai dai un detaliu.
Sper ca te-am ajutat:* Funda, te rog? puppy dog eyes

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| atoatestiitoarea a răspuns:

Post scriptum inseamna : dupa ce a fost scris

| MonsterBunny a răspuns:

1.Post Scriptum
2.Pur si simplu
3.Atunci cand doresti sa adaugi ceva ca de exemplu: Draga Diana, sunt la Alina, ma intorc maine pe la 6. P.S:sa-mi trimiti si mie bagajele

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Foarte greu!
P.S.-pe sest

| Chanchian_Chanchia_Armin_Andrei_1988 a răspuns:

P.S inseamna:
P.S Engleza: Post Scriptum
P.S Romana: Pe scurt
Se scrie la sfarsitul unu Text cand ai uitat ceva si vrei sa scrii!
TPU TPU TPU TPU TPU TPU TPU TPU

| Mihay165 a răspuns:

1. P.S=Post Scrictum (nu mai stiu cum se scriebig grin)
2. Daca ai terminat o scrisoare si ai uitat sa scrii ceva scrii P.S.si mai scrii ce mai aveai... FunDa?puppy dog eyes