| Ramo137 a întrebat:

Buna, ce pot face daca depasesc 32 de kg la bagajul de cala, la avion?
Se poate plati pe kg in plus separat sau imi refuza bagajul?
Dau funda

3 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Depinde si de companie ce accepta ca limita. Se intampla chiar sa trebuiasca sa iei pe tine jumatate de bagaj (3 tricouri, 4 hanorace) si sa calatoresti asa.

| IonutCG90 a răspuns:

Buna, platesti la kg din cate stiu eu. Daca era bagaj de mana, si depasea limita specifica, atunci plateai 50 euro. Sper ca ti-am fost cat de cat de folos.

| shrink a răspuns:

Se plateste la kg in plus si functie de compania aeriana va fi tarifarea, undeva intre 5 si 12 euro/kg. mai simplu intri pe site ul companiei sau suni sa fi pregatita cu banii