| brokxy a întrebat:

Buna credeti ca pot strange 10.000-11.000 de lei cam in cate luni in Romania daca nu am de platit facturi si mananc de la parinti. Cam cate luni ar dura?

10 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

In 8 luni cu salariul minim pe economie.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de ce salariu lunar ai!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam intr-o luna. Zic si eu asa.Ca banuiesc ca esti manager pe la vreo multinationala. Sau poate freelancer in programare si faci dintr un poiect 10000ron

| Frank51 a răspuns:

Pai alocatia este 150 de lei pe luna. 150*75=10.500.

Iti va lua 6.25 ani.

| Sn4k3 a răspuns:

Bani dati de la Dumnezeu sau?

| Simpatic a răspuns (pentru Sn4k3):

Sau videochat happy

| johnnny123 a răspuns:

Cum vrei să-ți facem o estimare fără să știm ce venituri ai?

Dacă ai venituri de 10 000 de lei pe zi, durează o zi.
Dacă ai venituri de 1000 de lei pe lună și-i strângi pe toți, durează 10 luni.

Te mai pot ajuta și cu alte probleme de matematică elementară? Sau poate de logică elementară?

| Bizon95 a răspuns:

Ai venit de 10mii pe luna... o luna
ai venit de un leu pe luna... fa socoteala tongue

TREBUIE sa ne dai si o idee despre ce venit ai, altfel nu avem cum sa ghicimwinking

| brokxy explică (pentru Bizon95):

Da am vrut sa scriu dar imi era lene lol sa zicem cam vreo 1500 de lei pe luna.

| Bizon95 a răspuns (pentru brokxy):

Pai, daca, cheltuiesti totusi un 2-300lei pe luna (mai mergi la un film, iti iei un covrig, etc.) atunci vreo 8 luni