| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce pot îndepărta mai multe zgârieturi de pe un ecran LCD? Am incercat cu trucuri după net( ulei, pasta de dinți, alcool) dar nu au funcționat.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa un ecran de LCD, nu poti sa scoti zgarieturile!
Dar poti sa-l schimbi cu unul nou!

| anonimg a răspuns:

Cred ca il vei schimba cu altul nou. happy

| PainTech a răspuns:

Acele sfaturi merg daca suntr zgarieturi foarte fine. Nu te astepta ca pasta de dinti sa iti repare ecranul crapat.

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Am zis că e zgâriat, nu crăpat

| Elena9328 a răspuns:

Ai nevoie de o cremă obișnuită, de față, de mâini sau de corp, important este să fie grasă. Aplici puțină cremă pe zgârietură și apoi încerci să îndepărtezi excesul cu o cârpă curată.
https://youtu.be/yUFd1ojhHhA

| anonim_4396 explică (pentru Elena9328):

Ai incercat asta? Funcționează?

| Elena9328 a răspuns (pentru anonim_4396):

La mine a mers

| NGheorghe a răspuns:

Cel mai simplu si mai simplu... îți cumperi film protector. Conține un ulei sintetic folosit ca lipici ce acoperă toate zgârieturile. Nu vei avea nici imaginea distorsionată. Totul este sa nu prinzi scame sau mult praf in momentul aplicării deoarece vei capta bule de aer ce nu mai pot fi scoase.

https://m.youtube.com/watch?v=d7JKiV4HyBA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fac un rahat trucurile de pe net... e plastic/sticla tu chiar crezi ca uleiurile tale si pasta de dinti vor sintetiza sticla?