| Diva a întrebat:

Cu ce pot sa lustruiesc o mobila veche lucioasa si patata

Răspuns Câştigător
| elenna a răspuns:

Pronto clasichappy

17 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Printo-Clasic big grinwinking

| miha_8485 a răspuns:

Incearca Pronto sau daca vrei leac babesc incearca cu Pepsi cola. Incearca pe o parte mica neaccesibila privirii.

| luminitagrigoriu a răspuns:

Vai ce la sfaturi. NU SE DA CU PRONTO PE MOBILA!
Gaseste pe cineva sa o reconditioneze care se pricepe daca ai dat cu pronto pe mobila spune-i celui care iti reconditioneaza mobila pentru ca trebuie degrsata si slefuita fff bine daca nu se face aceaste operatii lacul nu va face priza cu lemnul din cauza solutiei de pronto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? daca dai raspuns iti zic cu ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dul la o fabrica de mobila spunelr sa al slefuiasca de lacul vechi si sa al faca din nou cu la de vreo 2 ori asta este cea mai buna metoda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Am vazut ca multi au spus de Pronto clasic.
Eu am incercat cu asa ceva si nu a mers. sad
Iti recomand insa, ceva extraordinar: Lemon Glo.
Daca imi scrii la: daniela.constantin@gmail.com, poate ne vom intalni si iti voi face o demonstratie, apoi vei decide cu ce sa dai pe mobila ta. Cu Pronto sau cu Lemon Glo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti lua pronto clasic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cureti de lac... ii dai cu baitz apoi cu lac,,,,,, merge ff bine...si eu am inercat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu motorina sau benzina nu mai stiu sigur...cu asta ma punea mama s-o lustruiesc, cand eram mica

| giulya33 a răspuns:

Salut, mergi la magazinul de chimice. Spui problema ta si te va sfatui cu siguranta vanzatoarea de la magazin sa alegi ce e mai bun,happy

| florin6 a răspuns:

Din cite imi aduc eu aminte de la mama cu gaz.

| niculina a răspuns:

Sunt doua variante: cu Pronto pentru mobila - dai cu pronto si apoi lustruiesti cu putere - sau cu spirt. Incearca pe un colt. Dai cu spirt, ca sa se ia murdaria (vezi ca se albeste putin, sa nu te sperii) si apoi repede cu ulei comestibil pus pe o carpa moale, lustruiesti foarte bine. Miscarile sunt ca la antrenamentele de kung-fu: cu stanga-spirt, cu dreapta-ulei. Succes!

| niculina a răspuns:

Sunt doua variante: cu Pronto pentru mobila - dai cu pronto si apoi lustruiesti cu putere - sau cu spirt. Incearca pe un colt. Dai cu spirt, ca sa se ia murdaria (vezi ca se albeste putin, sa nu te sperii) si apoi repede cu ulei comestibil pus pe o carpa moale, lustruiesti foarte bine. Miscarile sunt ca la antrenamentele de kung-fu: cu stanga-spirt, cu dreapta-ulei. Succes!

| swetty a răspuns:

Pronto Clasic big grin

| gabi_7432 a răspuns:

Wax Furniture Polish 400ml (biodegradabil in proportie de peste 90%) aviz celor care recomanda Pronto de parca i-ar plati pe baza recomandarii (no offence).
Wax Furniture Polish este un spray concentrat, cremos cu aerosoli cu un amestec special de ceară şi silicon si este fabricat in USA de catre Access Business Group Inc. Se gaseste la mine in magazin.
Costa 27 RON si are garantia satisfactiei (daca nu da rezultate, returnez banii integral).
hanganug@yahoo.com 0740300559

| tucura a răspuns:

Iata un sfat.Stergi praful bine.Cu un burete imbibat in LOC diluat 1/10 stergi mobila peste tot.Lasi sa se usuce. LOC este un detergent universal de la AMWEY. 1 Litru costa 30 de lei. Apoi fara nici o retinere to cu un burete pe toata suprafata mobilei aplicati o creme axcelenta de la HEMEL speciala pentru mobila.Aceasta intretine sanatatea mobilei nu mai permite asezarea prafului si ii da o tenta de nou. Daca vreti va ajut cu produsul de la Hemel.SUCCES!

| nina_2805 a răspuns:

Ptr mobilele vechi lucioase stiu ca da foarte bine un ulei care nu este scump dar din pacate nu il gasesti in tara, se numeste Olio Paglierino, il gaseti in Italia si costa in jur de 1, 10 euro...eu cu el imi sterg mobila si usile, dar trebuie pus pe o carpa curata cate putin si intins pe mobila si in final se mai sterge o data pentru a nu ramane surplus de ulei, in ceea ce privesc petele chiar nu stiu