| 1q2w3e4r5t6y7u a întrebat:

Buna,cum dezactivez antivirusul bitdefender total security 2013?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program antivirus există mai multe posibilităţi:
1.Cauţi pe site-ul oficial programul lui de dezinstalare, de obicei se numeşte Removal Tool sau Uninstaller şi îl foloseşti.
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul antivirus şi dai Remove.
3. Start/All Programs/programul antivirus şi Uninstall (dacă are această opţiune).
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante, mai ales dacă n-ai găsit programul oficial de dezinstalare, descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are in meniul sau dezactivare. L-am folosit acum doi ani si nu-mi mai amintesc exact meniul. Daca e modificat, vezi si cu clic pe iconita din bara.