| Easyitidauslap a întrebat:

Buna!
Cum fac să nu mă mai tem cand sunt amenintat si să nu mai tremur si să dau dovada de independenta?

Răspuns Câştigător
| Mandeliu a răspuns:

Cred ca ai formulat din prima gresit intrebarea. Incepem cu salut, ca suntem baieti, ce mama naibii.

Iar acum, ca sa trec la subiect. Gandeste-te la care poate fi cel mai rau lucru care se poate intampla daca te decizi sa nu accepti respectiva amenintare si sa faci dupa cum te duce pe tine capul. O sa iti iei bataie? Aia e, in viata nu esti facut doar sa dai, si daca ti-o iei nu este intodeauna rusinos, conteaza ca ai stat acolo si ai luptat pentru tine, lumea va observa asta, daca te intereseaza aspectul asta. Sau iti este mai degraba frica de ochii si gura lumii? Lumea de aia este facuta, sa comenteze si sa barfeasca, nu ai ce sa ii faci, iar asta ar trebui sa iti fie cea mai mica grija pe lumea asta, gandeste-te mai degraba ce faci tu si in ce directie o iei cu propia viata, gandeste-te cum te vei gandi peste ani ca te-ai lasat la un moment dat intimidat de cineva si nu ai facut exact cum ai vrut tu, ci dupa vointa lor.

Succes, iti urez tot binele!