| BrunetteClaudia a întrebat:

Buna
cum imi pot seta tastatura in limba romana?
in caz ca nu imi apare chestia aceea in bara de instrumente

Răspuns Câştigător
| AlexX a răspuns:

Pentru a adauga limba romana la tastatura trebuie sa mergeti la Start, Run scrii control intl.cpl apoi mergeti la Languages si Details.
Aici mergi si faci click pe add apoi alegi Limba Romana si la Layout alegi US si se apara OK, Apply, OK.
Iar o scurtatura ti apasat pe alt stanga + shift stanga dupa ce ai adaugat limba romana.

2 răspunsuri:
| Zoricutzu a răspuns:

Daca ai XP ( ca mine) mergi la control panel-regional and language options-language-details-installed services-add si alegi romanian la input languges apoi ok-ok-ok (s-ar putea sa fie nevoie de cd cu windows, eu am instalat windows direct cu layout pentru romana si nu stiu daca cere cd sau nu)

| Onutsu a răspuns:

Daca nu iti apare atunci e de la wind. Difera.