| BlueButterfly97 a întrebat:

Cum pot să îmi încarc cartela folosind aplicația Telekom Ro? Vreau să plătesc cu cardul dar nu știu în ce câmp să scriu codul IBAN al cardului. Oare în câmpul "număr card"? Mai apar niște câmpuri în care mi se cer datele de expirare ale cardului. De unde să iau e datele astea și pentru ce e nevoie să se știe? Help! Fundaa

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

La numar card scrii numerele de pe fata cardului, la data de expirare scrie tot pe fata cardului de genul 02/19 ( luna a doua 2019 ) si CVC il ai pe spatele cardului, e format din 3 cifre.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cardul nu are IBAN
contul are IBAN

pentru plata cu cardul ai nevoie de numarul cardului, cel de 16 cifre, data de expirare, numele titularului si CVC de pe spate