| AnOnImUl321123 a întrebat:

Buna, daca am trimis bani in alta tara, (Germania-Romania), si am trimis normal prin banca, cand se trimit banii, primesc o scrisoare acasa? Cum ca s-au trimis? Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din păcate, sau din fericire pentru tine, nu vor fi nontificari prealabile care atesta transferul bancar, decât cele obținute de la ghișeu ca urmă de evidență a existenței transferului bancar.
Banii pot fi ridicați la orice ghișeu (in conformitate cu banca la care ați depus banii), cu ajutorul unui cod compus din cifre multiple, a sumei de bani transferate și persoana de evidență (cea care trebuie sa ridice banii) cu ajutorul unui Act de Identitate.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu, ce scrisoare vrei să primești?

Dacă ai făcut un transfer bancar de la un ghișeu al băncii, ar fi trebuit să primești o copie a ordinului de transfer. Dacă ai făcut prin online banking, atunci vei vedea tranzacția acolo.

| AnOnImUl321123 explică:

Am inteles, voiam doar sa stiu daca primesc vreo scrisoare sa stiu ca banii au fost trimisi. Va multumesc tuturor pentru ajutor!

| sheicu a răspuns:

Vei fii anunțat prin tel, sms de obicei.