| yoyo_2588 a întrebat:

Daca am trimis un colet cu plata ramburs si acesta mi-a fost returnat pentru ca destinatarul nu l- a ridicat, ce taxe trebuie sa plătesc cand ma duc la posta? Trebuie sa mai plătesc o data transportul sau si taxa de inmagazinaj care i se aplica destinatarului in cazul in care treceau cele doua zile de la primirea coletului? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate da, trebuie sa platesti transportul inca odata si taxa de inmagazinaj, depinzand de cate zile a stat coletul la posta, pana l-au returnat tie.

| sierra1 a răspuns:

La Urgent Cargus pentru un colet refuzat de cumparator, vanzatorul este cel care va suporta costul expeditiei de retur + costul transportului initial. Tu unde ai pățit asta?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, trebuie. Taxa de magazinaj doar dupa un anumit nr. de zile.