| Irinadarian a întrebat:

Daca as vrea sa cumpar ceva in rate, de la altex spre exemplu, as putea plati ratele si prin ramburs?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te poti duce la banca sa faci depuneri in fiecare luna cel mai probabil

| anonimg a răspuns:

Cum adica prin ramburs?
Uite cum stau lucrurile. Nu magazinul iti face ratele, ci una din banci cu care lucreaza Altex. Banca iti va da un card cu suma pe care o doresti ca sa iti achizitionezi produsul/produsele. Iar tu te vei duce la banca (sau bancomat) ca sa depui lunar banii pe card-ul respectiv.
N-am facut asta niciodata, dar cred ca poti sa depui bani pe acel card si din strainatate (adica sa iti platesti ratele si cand esti in strainatate). Astfel de lucruri intrebi la banca care iti va elibera card-ul.

| Frank51 a răspuns:

Ce sa faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la cazul in care ai facut rata cand ai cumparat online? Iti va veni coletul si un card, platesti lunar asa cum zicea in contractul bancii cu care ai facut rata. Nu garantez ca iti vor fi livrate simultan si colectul si cardul.