| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ieri s-a trimis un colet din Pitești către Târgu Mureș, în câte zile ajunge?
Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca l-at trimis cu Posta Romana, fara a plati servicii de curierat rapid, durata transportului poate fi chiar si de 6-7 zile. Daca l-ai trimis printr-o firma de curierat rapid (Fan Courier, Cargus, Nemo express etc.) durata transportului poate fi de maxim 2 zile.

| sierra1 a răspuns:

Depinde cu ce ai trimis (serviciul poștal ales) între una zi si una săptămână

| MihaiNicu23 a răspuns:

In 2-3 zile ajunge sigur.

| anonim_4396 explică (pentru MihaiNicu23):

Ieri am pus o comanda și a zis ca mâine ajunge. Cred că de la Pitești vine deoarece asa scria pe site. Si m-a sunat și a zis ca ieri a pus coletul și mâine ajunge după masa. Am fost azi la poștă și am întrebat și a zis ca 3-4 zile. Dar nu știu.

| Raducons a răspuns:

Ar trebui ca adoua zi sa ajunga la destinatie daca este prin curier, prin posta 4-5 zile.

| Baschetbalistu_Andrei_1996 a răspuns:

Eu am primit cu colet de la Giurgiu pana-n Satu mare, o distanta destul de mare. Si a ajuns in 4 zile. In situatia ta, pot spune ca ajunge in 2 zile; e posibil sa ajunga si in cateva ore, acum depinde cand il duce.

| anonim_4396 explică (pentru Baschetbalistu_Andrei_1996):

De LA Pitești spre Târgu Mureș. A zis că pe mâine ar ajunge că ea ieri a trimis coletul. Nu știu. Am fost azi la poștă și a zis ca durează 4-5 zile. Dar de la cine am comandat a zis că nu durează atata!