| babaVangaBoss1 a întrebat:

Buna.
Daca n-am diploma de bac, dar sunt în ultimul an școlar la o Postliceală, mai dau examenul final?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul corect si sigur il poti afla doar de la scoala ta, asa ca intereseaza-te acolo.

| aaanamariaaa a răspuns:

La postlicealele de la mine din judet, eu știu sigur si precis ca se poate. Știu persoane fără diploma de bac care au dat examenul și le-a dat diploma de asistent medical, si după la Oammr le-a eliberat și certificatul de membru (adica ca esti autorizat sa practici ) + ca pe lângă acesta, ( dacă o sa lucrezi) o sa trebuiască sa mergi la sediul oammr anual sa iti elibereze avizul de libera practica, adica fără acesta nu este legal sa lucrezi. Am văzut multe persoane pe net spunând vezi domle ca nu iti da diploma de la postliceala pana nu le o aduci pe cea de bac, poate I unele județe asa o fi, stiu sigur ca la Feg în orice judet ar fi chiar dacă ai sau nu bacul, iti da diploma oricum. Totuși întreabă secretara dacă tu intri în examen dacă nu ai bacul, ar trebui sa poți, acum depinde ce scoala faci, unde înveți?